MERAM BELEDİYESPORLU SILA ÖZGE ÖDEN AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Katıldıkları her turnuvadan madalyalarla dönen Meram Belediyesporlu sporcular bir büyük başarıya daha imza attılar. Kulüp sporcularından Sıla Özge Öden, Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen 5. Avrupa Wushu Kung fu şampiyonasında Avrupa Şampiyonu oldu. Genç sporcuyu ve antrenörlerini tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Sporcularımız aldıkları madalyalarla gururumuz oluyorlar” diye konuştu.
Meram Belediyesporlu sporcu Sıla Özge Öden 5. Avrupa Wushu Kung fu şampiyonasında büyük başarı elde etti. Öden, 26 Nisan- 2 Mayıs tarihleri arasında, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen şampiyonada Shaolin Gun (Uzun Sopa) kategorisinde Avrupa 1. si oldu. 25 ülke 515 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye’yi temsil eden Sıla Özge Öden aldığı bu başarı ile Meram’ın gururu oldu.

BAŞKAN KAVUŞ; “SPORCULARIMIZ İÇİN BAŞARI, BİR GELENEK HALİNE GELDİ”

Yakaladığı bu başarı için Meram Belediyesporlu sporcu Sıla Özge Öden ve antrenörlerini tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kulüp sporcularının ulusal turnuvaların yanısıra uluslararası şampiyonalardan da başarıyla döndüklerini hatırlatarak, “Sporcularımız artık sadece Meram’ı değil, tüm Türkiye’yi başarıyla temsil ediyorlar. Gittikleri her şampiyonadan madalya ve madalyalarla dönüyorlar. Bu başarı sadece kendilerini, ailelerini yada antrenörlerini değil bizleri de gururlandırıyor, onurlandırıyor. Kulübümüz için başarı artık bir gelenek halini aldı. Sporda adından övgüyle söz edilecek bir Türkiye çok uzakta değil. Sporcularımız yoğun çalışma tempolarıyla, bizlerde spora ve gençliğimize göstereceğimiz özenle bu seviyeyi el birliği ile yakalayacağız. Bu vesile ile Sıla Özge Öden’in şahsında Meram Belediyesporun başarısında emeği olan herkese teşekkür ediyor, başarıların artarak devam etmesini umut ediyorum” diye konuştu.

Oluşturma Tarihi : 02.05.2019